"Videogrāfija IX: Space Textures VIII" Gaismas pilī

04/09/2014
Izdrukāt
"Videogrāfija IX: Space Textures VIII" Gaismas pilī
"Videogrāfija IX: Space Textures VIII" Gaismas pilī
Kyson
Kyson
Lee Chapman
Lee Chapman
Orla Wren
Orla Wren
Brinstaar
Brinstaar
1
2
3
4
5

Sestdien, 6.septembrī, Rīgā norisināsies ikgadējais mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts". Tās ietvaros Latvijas Universitātes Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku Gaismas pilī no plkst. 21.00 līdz 03.00 piedāvā starptautisko audiovizuāli laikmetīgo koncertprogrammu "Videogrāfija IX: Space Textures VIII", kas apmeklētājus priecēs jau devīto reizi.

Šī gada kultūras forums "Baltā nakts" paredz sasniegt neapgūtus apvāršņus un atvērt jaunas durvis, kas atbilst projekta "Videogrāfija IX" programmai - intelektuāli daudzveidīgās, laikmetīgās skaņu pasaules priekšnesumi. Norises vieta nav izvēlēta nejauši, jo jaunā Latvijas Nacionālā bibliotēkas ēka ir saglabājusi savu galveno uzdevumu - būt par Latvijas intelektuālās dzīves centru, formulējot arvien jaunus uzdevumus un mērķus. Tā ir vieta, kurā nodrošina latvisko kultūras tradīciju izpēti un uzturēšanu, rūpējas par terminoloģijas attīstību, un ir vērsta uz dinamisku attīstību, kalpojot sabiedrībai un nesot Latvijas vārdu pasaulē. Šīs vērtības - izglītība, tradīcijas, kvalitāte, laikmetīgums - sasaucas ar projekta "Baltā nakts" laikmetīgās mākslas izpausmēm.

Šogad bez pašmāju māksliniekiem "Videogrāfija IX" koncertprogrammā būs mākslinieki no Vācijas, Lielbritānijas un Krievijas. Mūziķu uzstāšanās tiks pavadīta ar oriģinālām videoinstalācijām. Programmā būs arī Rīgas DJ un VJ priekšnesumi. Audivizuālās mākslas koncertprogrammas dalībnieki: Kyson (DE), Orla Wren (GB), Lee Chapman (GB / LV), Brinstaar (RU), Sound Meccano/ Evgeniy Droomoff (LV), British Petrolium (LV), Jura Laiva (LV).

KYSON - komponista, producenta un vokālista Jian Kellet Liew projekts. Berlīnē dzīvojošais mākslinieks redz mūziku kā platformu, kurā viņš jūtas visērtāk - projicējot savu iztēli, izmantojot mūzikas stāstus, aptverot un dokumentējot attēlus un skaņas pasauli. Eksperimenti ar analogo sintezatoru un sitamiem instrumentiem palīdzēja Kyson radīt melanholisku atmosfēru albumā The Waters Way, kas iznāca pērnā gada septembrī mūzikas izdevniecībā Friends of Friends Music. Rīgā, "Baltās nakts" ietvaros KYSON piedāvās priekšnesumu no jaunākiem ierakstiem kopā ar oriģinālvideo sinhronizāciju.

ORLA WREN - projekts, ko radījis anglis vārdā Tui. Viņa elektroakustiskā mūzika ir saausta no datorā mikroskopiski apstrādātām melodijām vai vienkārši no skaņām, ko rada visdažādākie instrumenti, kādi vien nonāk viņa rokās - stīgu, pūšamie, taustiņinstrumenti, perkusijas, leijerkastes, dziedošie Tibetas kausi u.tml. Vokālajām un instrumentālajām partijām piemīt reti sastopamā intimitāte, miers un skaistums bez gaudulīgas sentimentalitātes. Rīgā, "Baltās nakts" ietvaros Orla Wren piedāvās šā gada jaunāko radīto ar iespaidīgu oriģinālvideo pavadījumu.

BRINSTAAR - eksperimentālās noskaņu mūzikas projekts Maskavas mūziķa Mikhail Myasoedov vadībā. Mūzikā izmatota virkne "dzīvo" instrumentu sākot no ģitāras un beidzot ar vargānu un mutes ermoņikām. Savā mūzikā, gan ierakstos, gan koncertos, Brinstaar izmanto spontānu un improvizējošu pieeju, kas vienmēr klausītājiem sniedz patīkamus pārsteigumus - no haotiskām skaņām līdz siltām noskaņu melodijām. Akcentējami Brinstaar mūzikas video darbi, piemēram, Arr Ownd un Karateka, kuros caurstrāvo un vienlaikus pārklājas virkne stāstu un noskaņu gammu. Kota Records paspārnē iznācis jau trešais albums Testarossa, kas kopā ar jauni radītām vizualizācijām tiks prezentēts Rīgas klausītājiem.

LEE CHAPMAN - Lee Chapman (UK, pašlaik dzīvo Rīgā) ir komponists, mūziķis kurš akcentē sava veida ēterisko, organisko un nejaušo kompozīciju komponentes. Lee Chapman radītā skaņa galvenokārt balstās dažādu instrumentu pielietojamībā, lai radītu delikātas skaņas, vienlaikus pielietojot analogo un digitālo apstrādi un plaši izmantojot "dabas" skaņas. Aktuālais izdotais albums From November To March, kas radīts kopā ar pianistu Alex Kozobolis ir spilgts piemērs eksperimentālā mūzikas laukā.

 

"Videogrāfija IX: Space Textures VIII" programma:

21.00 - Wickiss

22.00 - Sound Meccano/ Evgeniy Droomof

22.30 - Brinstaar

23.15 - Lee Chapman

24.00 - Orla Wren

01.00 - Kyson

02.00 - Jura Laiva

Sestdien, 6.septembrī, kultūras foruma "Baltā nakts" laikā LU Radio NABA piedāvā vēl divus multimediju projektus - Bastejkalnā no plkst. 19.00 līdz 03.00 norisināsies "Vārdu kalns", kurā uzstāsies dzejnieka Pētera Draguna muzikālais projekts "Zāle", grupa "Stūrī Zēvele", kā arī ansamblis "Manta". Savukārt no plkst. 21.00 līdz 05.00 Radio NABA klubā NABAKLAB "Vinila dārzā" par labskanīgumu rūpēsies vinila jeb skaņu plašu atskaņotāju un "vinil" dīdžeji, kā arī instruktori no Radio NABA raidījumiem.

 

Informāciju sagatavoja:
LU Radio NABA