Zemessardzes orķestra koncerts "Latvijai – 100. Jaunie draugi"

20/11/2018
Izdrukāt
Zemessardzes orķestra koncerts "Latvijai – 100. Jaunie draugi"
Zemessardzes orķestra koncerts "Latvijai – 100. Jaunie draugi"
1

24. novembrī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris, Zemessardzes bigbends, Zemessardzes koris "Stars" un Somijas latviešu koris "Ziemeļmeita" diriģenta kapteiņa Anda Kareļa vadībā, atzīmējot Latvijas 100. gadadienu, klausītājiem dāvinās krāšņu koncertu "Latvijai – 100. Jaunie draugi". Ieeja bez maksas.

Zemessardzes orķestrim šis gads bijis notikumiem bagāts, tādēļ koncerts veltīts gan Latvijas simtgadei, gan arī Zemessardzes orķestra jaunajiem draugiem – mūziķiem no Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestra un Mičiganas Nacionālās gvardes 126. Armijas orķestra, ar kuriem šovasar uzsākta kopīga sadarbība. Kanādas orķestris ir viesojies Latvijā, Zemessardzes orķestra saksofonu kvartets un diriģents ir viesojies Kanādā, kā arī Zemessardzes orķestris ir viesojies Mičiganā, ASV, sniedzot daudz dažādu koncertu. Jau pagājušā gada novembrī, Zemessardzes orķestrim viesojoties Somijā, tika uzsākta sadarbība arī ar Somijas latviešu kori "Ziemeļmeita". Košas atmiņas Zemessardzes orķestrim ir radījuši arī panākumiem pilnie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Kā arī šo gadu bagātināja Zemessardzes bigbenda sadarbība ar dziedātāju, komponistu Jāni Stībeli, lai radītu priekpilno 4.maija koncertu Kalnciema kvartālā. Tāpēc, jauno iespaidu un iepazīto draugu vadīti, koncertā iekļauti skaņdarbi, kas veltīti tieši viņiem.

Par godu sadarbībai ar Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri koncertā iekļauti tādi skaņdarbi, kā Ralfa Forda (Ralph Ford) "Šenonas ūdenskritumi" (Shannon Falls), Andrē Žutrā (André Jutras) "Trīs tautas miniatūras" (Three Folk Miniatures), kam pamatā ir franču kanādiešu tautas mūzika, kā arī Fantāzija par latviešu tautas dziesmas "Kur tu teci, gailīti, mans" tēmu, ko ir sarakstījis Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestra saksofonists un komponists Maikls Lets (Michael Lett).

XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos orķestris spēlēja no visas sirds, tāpēc koncertā iekļauti arī konkursa repertuāra skaņdarbi: komponista Tomasa Dosa (Thomas Doss) "Aurora" un operetes "Kandids" (Candide) uvertīra, komponists – pasaulē slavenais diriģents Leonards Bernsteins (Leonard Bernstein), kuram šogad atzīmē 100 gadu jubileju.

ASV vizītes laikā Zemessardzes orķestrim izveidojās īpaša sadarbība ar Mičiganas Nacionālās gvardes tubistu un komponistu Džordanu Robertsu (Jordan Roberts), kurš vizītes laikā sarakstīja veltījuma skaņdarbu Zemessardzes orķestrim "Jaunie draugi". Šis būs skaņdarba pirmatskaņojums.

Zemessardzes orķestris ir arī pagodināts ar to, ka var piedalīties 18. novembra militārajā parādē, kā arī citos valsts svētku pasākumos Latvijā un sniegt muzikālus priekšnesumus gan karavīriem, gan sabiedrībai. Atzīmējot valsts svētkus, Zemessardzes orķestris sadarbībā ar Zemessardzes kori "Stars", diriģents Ārijs Šķepasts, un kori "Ziemeļmeita", diriģents Ilmārs Millers, izpildīs arī skaņdarbus, kuros vijas cauri dzimtenes mīlestība tēma.

 

Informāciju sagatavoja:
Inga Meijere
Tālr.: +371 29299329
E-pasts: inga.meijere@inbox.lv
www.facebook.com/ZemessardzesOrkestris

Kapt. Andis Karelis
Zemessardzes orķestra diriģents
Tālr.: +371 29133261
E-pasts: andiskarelis@gmail.com; andis.karelis@mil.lv