Ziedoņa zālē tiks atklāts festivāls "Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2016"

03/03/2016
Izdrukāt
Kameransamblis "ART-i-SHOCK". Foto: Jānis Vecbrālis
Kameransamblis "ART-i-SHOCK". Foto: Jānis Vecbrālis
1

Sestdien, 5. martā, plkst. 19:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē ar košu un muzikāliem pārsteigumiem bagātu programmu kameransamblis "ART-i-SHOCK" atklās festivālu "Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2016". Koncertā "Māksla vai šoks?" līdzās klausītāju atsaucību jau guvušiem skaņdarbiem pirmatskaņojumus piedzīvos komponistu Kristapa Pētersona un Platona Buravicka jaundarbi.

Trio "ART-i-SHOCK" pianiste Agnese Egliņa: "Šis mums ir ļoti gaidīts koncerts! Komponisti mūsu trio velta kaislīgu mūziku – pie šāda secinājuma esam nonākušas, skatoties uz neierasti svelmaino Riharda Dubras, romantisko Jāņa Lūsēna un rotaļīgo Andra Vecumnieka mūziku, kas tapusi kā veltījums īpaši mūsu ansambim. Arī šādu Kristapu Pētersonu ne mēs, ne Latvijas publika vēl nepazīst – košs un nebēdnīgs viņš spēlējas ar atsaucēm Deivida Bovija mūzikā un Merilinas Monro tēla iespaidiem savā jaundarbā "Z.I.E.M.A.". Šoreiz skaņdarba pirmatskaņošanā kā kontrabasists piedalīsies arī pats komponists. Tāpat pirmo reizi spēlēsim kopā ar elektroniskās mūzikas meistaru DJ Monsta. Nebijis notikums mūsu ierastajai dažādo sitaminstrumentu plejādei ir pilnais bungu komplekts, kādu ierakstījis savā jaundarbā "Voltāža" Platons Buravickis."

Koncertā skanēs arī Riharda Dubras, Agnetas Krilovas, Andra Vecumnieka, Jāņa Lūsēna, Lindas Leimanes mūzika.

Trio "ART-i-SHOCK" lielu atzinību jau izpelnījies gan Latvijā, gan ārvalstīs, tā sastāvā muzicē "Sinfonietta Rīga" čellu grupas koncertmeistare Guna Šnē, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un "Lielo mūzikas balvu 2014" ieguvusī pianiste Agnese Egliņa.

Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīzes" kasēs un norises vietā pirms koncerta.

Biļešu cena 10 EUR un 15 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem 50% atlaide.

Visa festivāla pasākumu programma pieejama: www.muzikasdienas.lv.

 

Par festivālu "Latvijas Jaunās mūzikas dienas"
Šogad Latvijas Komponistu savienības rīkotais festivāls "Latvijas Jaunās mūzikas dienas" norisinās laikā no 3. līdz 31. martam un ir veltīts latviešu komponistu darbiem. Festivālā pirmatskaņojumus piedzīvos 9 kamermūzikas un simfonisko žanru opusi. Apmeklētājiem pieejama daudzveidīga muzikālā un izglītojošā programma 12 dažādos pasākumos Rīgā, Ādažos, Dobelē un Ventspilī. Ar pasākumu programmu var iepazīties www.muzikasdienas.lv.

Koncertu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Radio "Klasika" un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

 

Informāciju sagatavoja:
Maija Klotiņa
Festivāla "Latvijas Jaunās mūzikas dienas" producente
Tālr.: +371 26602268
E-pasts: komponisti.lv@gmail.com
www.muzikasdienas.lv
www.facebook.com/LJMD14