Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa

08/11/2012
IzdrukātNosūtīt
Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas 2012 plakāts
Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas 2012 plakāts
1

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šajā rudenī LNB Bērnu literatūras centrs, Ziemeļu Ministru Padomes birojs un biedrība Norden aicina piedalīties "Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā", kas šogad notiks no 12. līdz 18.novembrim Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs.

Tā būs nedēļa, kura sola daudz interesantu brīžu, lasot Ziemeļvalstu autoru darbus, runājot par Ziemeļvalstu stāstīšanas tradīcijām un literatūru. Šoruden Ziemeļvalstīs tā norisināsies jau 16.reizi, Latvijā - 15.reizi.

Nedēļas galvenais mērķis ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Atbilstoši tēmai, iesakām arī latviešu autoru tekstus kā alternatīvu lasāmvielu. Novembra otrajā nedēļā (12.11.-18.11.) bibliotēkās un skolās notiks lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

Šī gada Nedēļas tēma ir "Dažādība Ziemeļos" (daudzveidība, citādais, mēs un svešie). Tās mērķis runāt par dažādo, varbūt svešo, nepazīstamo, arī nesaprotamo.

Nedēļa iesāksies pirmdien, 12.novembrī, ar Rītausmas stundas pasākumiem skolās un bērnu bibliotēkās. Pasākumam tradicionāli sākoties, iededzam sveci, kas ir svarīgs projekta elements. Savukārt pievakarē jaunieši un pieaugušie  tiksies Krēslas stundā.

Kopā ar sākumskolas bērniem īpašu uzmanību pievērsīsim norvēģu rakstnieka Turbjērna Ēgnera grāmatai "Kāpējpeļuks un citi dzīvnieki Šurumburummežā", akcentējot 11.nodaļu. Tāpat tiek piedāvāti lasījumi arī pusaudžiem un pieaugušajiem.

Īpaši aicinām Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļā piedalīties Latvijas skolu bibliotēkas!

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas 2012 plakāta autors ir dāņu mākslinieks Henrik Drescher.
 

Tuvāka informācija, sazinoties ar Nedēļas koordinatorēm:
Ievu Hermansoni, tālr.: 67820088; ieva@norden.lv, ZMP birojs Latvijā
Ivetu Krūmiņu, tālr.:67312792; iveta.krumina@lnb.lv, LNB Bērnu literatūras centrs
Guntu Dombrovsku, tālr.:28846708; guntasaule@delfi.lv, Biedrība "Norden"